.
November Results - 2014

 

 

1st November

Match:

(26)     Versatility Match

Range:

100m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE /160

1st

Master

Ian Hampson

RAE

160

2nd

Master

Damon Livermore

USI

158

3rd

Master

Russell Hardy

RAE

155

 

 

 

 

 

1st

A

Max Mayman

USI

160

1st

A

Nigel Smith

RAE

160

2nd

A

Robert Lees

AI

148

3rd

A

Mal Vincent

USI

142

 

 

 

 

 

1st TABLE

B

Neville Denny

USI

155

1st

B

Ian O’Brien

USI

145

2nd

B

Barry Field

RAE

140

3rd

B

Phil Stephenson

USI

134

 

 

 

 

 

1st

C

Louise Smith

RAE

153

2nd

C

Andrew Parczewski

AI

145

3rd

C

Mike Gammidge

AI

133

 

 

 

 

 

1st

D

Stephen Lewis

AI

149

2nd

D

Ron Wilkinson

AI

139

3rd

D

Anthony Lewis

AI

135

 

 

 

 

 

1st

Non Service

Josh Graham

RAE

154

 

 

 

 

 

1st

Visitor

Simon Etchells

RAE

83

8th November

Match:

(30)  Rememberance Day  Match

Range:

200m

 

 

 

 

 

PLACE

CLASS

NAME

CLUB

SCORE

 

 

 

 

 

1st

SMLE

Rob Lowe

RAE

136.1

2nd

SMLE

Fred Meyer

AI

119.2

3rd

SMLE

Paul Wilkinson

AI

116.1

4th

SMLE

Ian O’Brien

USI

115

5th

SMLE

Marcus O’Dean

RAE

103.1

 

 

 

 

 

1st

SERVICE OTHER

Ian Hampson

RAE

134.2

2nd

SERVICE OTHER

Max Mayman

USI

131.4

3rd

SERVICE OTHER

Lindsay Adams

AI

122.3

 

 

 

 

 

1st

NON SERVICE

Andrew Kerr

RAE

140.6

2nd

NON SERVICE

Bill Daniel

RAE

120.3

15th November

Match:

(45)  .22 Rim Fire Match

Range:

100/50m

 

 

 

 

 

PLACE

CLASS

NAME

CLUB

SCORE

 

 

 

 

 

1st

Open Sights

Marcus O’Dean

RAE

147

2nd

Open Sights

Andrew Thorpe

RAE

146

3rd

Open Sights

Robert Lees

AI

142

 

 

 

 

 

1st

Telescopic Sights

Louise Smith

RAE

146

2nd

Telescopic Sights

Nigel Smith

RAE

143

3rd

Telescopic Sights

Ken Fergusson

AI

141

22nd November

Match:

GRADE (49)  200m Service Match

Range:

200m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE /150

1st

Master

Kevin Gill

RAE

123.6

2nd

Master

Russell Hardy

RAE

115.6

3rd

Master

Emil Gregor

USI

106.3

 

 

 

 

 

1st

A

Lindsay Adams

AI

125.3

2nd

A

Paul Wilkinson

AI

116.5

3rd

A

Max Mayman

USI

112.2

 

 

 

 

 

1st  TABLE

B

Neville Denny

USI

110.1

1st

B

Sam Bouloukos

RAE

104.1

2nd

B

Barry Field

RAE

101.2

3rd

B

Ken Fergusson

AI

99.4

 

 

 

 

 

1st

C

Margaret Finney

AI

102.1

2nd

C

Kayo Bartak

RAE

95.4

3rd

C

Richard Veraguth

RAE

95.3

 

 

 

 

 

1st

D

Simon Wood

RAE

104.2

2nd

D

Peter Cuddy

AI

90.2

3rd

D

Steve Foster

RAE

88.1

 

 

 

 

 

1st

Non Service

Marcus O’Dean

RAE

146.5

2nd

Non Service

Nigel Smith

RAE

122.2

 

 

 

 

 

1st

Visitor

Andrew Radford

RAE

89.1

29th November

Match:

(24)   CHARLES HUNT MEMORIAL

Range:

100m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE/150

1st

Master

Ron Hawkins

RAE

141

2nd

Master

Ian Hampson

RAE

133

3rd

Master

Mark Lewis

AI

131

 

 

 

 

 

1st

A

Fred Meyer

AI

147

2nd

A

Allan Finney

AI

132

3rd

A

Tom Fitzgerald

AI

120

 

 

 

 

 

1st

B

Ed O’Shea

AI

148

2nd

B

Bill Daniel

RAE

117

3rd

B

Ken Fergusson

AI

106

 

 

 

 

 

1st

C

Adam Kidd

AI

129

2nd

C

John Price

RAE

121

3rd

C

Mike Gammidge

AI

117

 

 

 

 

 

1st

D

Toby Livermore

USI

123

2nd

D

Simon Wood

RAE

120

3rd

D

Stephen Lewis

AI

117

 

 

 

 

 

1st

Non Service

Byron Westbury

RAE

142

2nd

Non Service

Josh Graham

RAE

139

 

 

 

 

 

1st

Visitor

Patrick Watts

AI

123

2nd

Visitor

Kristian Myrstad

RAE

48