.
September Results - 2014

 

 

6th September

Match:

(41) GRADE  JOHN FRY MEMORIAL

Range:

100m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE

Winner

Adam Kidd

AI

70 + 27 = 97

 

 

 

 

 

1st

Master

Doug Meaney

USI

85

2nd

Master

Damon Livermore

USI

83

3rd

Master

Andrew Thorpe

RAE

82

 

 

 

 

 

1st

A

Nigel Smith

RAE

77

2nd

A

Max Mayman

USI

75

3rd

A

Robert Lees

AI

46

 

 

 

 

 

1st

B

Barry Field

RAE

64

2nd

B

Ed O’Shea

AI

63

3rd

B

Vic Summers

AI

58

 

 

 

 

 

1st

C

Adam Kidd

AI

70

2nd

C

Roy Finney

AI

65

3rd

C

Kayo Bartak

RAE

58

 

 

 

 

 

1st

D

Simon Wood

RAE

58

2nd

D

Peter Cuddy

AI

33

3rd

D

Laura Smith

RAE

15

 

 

 

 

 

1st

Non Service

George Korbula

RAE

70

 

 

 

 

 

1st

Visitor

Alex Molchanov

AI

42

13th September (a.m.)

Match:

(6) GRADE    RAE Shield

Range:

300m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE

SHIELD WINNER

Josh Graham

RAE

85 + 15 = 100

 

 

 

 

 

1st

Master

Kevin Gill

RAE

90.5

2nd

Master

Gary Pollard

RAE

86.1

3rd

Master

Andrew Thorpe

RAE

72.2

 

 

 

 

 

1st

A

Josh Graham

RAE

85.3

2nd

A

Fred Meyer

AI

71.7

3rd

A

Max Mayman

USI

54

 

 

 

 

 

1st

B

Barry Field

RAE

69.3

2nd

B

Barry Lockett

AI

44.4

3rd

B

Onno Hornstra

RAE

41.2

 

 

 

 

 

1st

C

Adam Kidd

AI

57.1

2nd

 C 

Richard Veraguth

RAE

57.1

 

 

 

 

 

1st

D

Toby Livermore

USI

44.1

 

 

 

 

 

         1st

Non Service

Dom Chowney

RAE

68.1

13th September (p.m.)

Match:

(40a) GRADE    Competition

Range:

300m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE

 

 

 

 

 

1st

Master

Damon Livermore

USI

99.5

2nd

Master

Doug Meaney

USI

98.4

3rd

Master

Andrew Thorpe

RAE

95.3

 

 

 

 

 

1st

A

Paul Wilkinson

AI

89.4

2nd

A

Lindsay Adams

AI

76

3rd

A

Fred Meyer

AI

74

 

 

 

 

 

1st

B

Barry Lockett

AI

84.1

2nd

B

Barry Field

RAE

79.1

3rd

B

Phil Stephenson

USI

67

 

 

 

 

 

1st

C

Richard Veraguth

RAE

66.1

2nd

 C 

Louise Smith

RAE

64.1

3rd

C

Adam Kidd

AI

54

 

 

 

 

 

1st

D

Toby Livermore

USI

63

2nd

D

Byron Westbury

RAE

54.1

 

 

 

 

 

         1st

Non Service

Andrew Kerr

RAE

90.1

2nd

Non Service

Marcus O’Dean

RAE

88.5

 

 

 

 

 

1st

Visitor

Nicola Field

RAE

50.2

20th September

Match:

GRADE (14)  Running Man Match

Range:

200m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE

1st

Master

Doug Meaney

USI

100.5

2nd

Master

Kevin Gill

RAE

98.6

3rd

Master

Damon Livermore

USI

96.6

 

 

 

 

 

1st

A

Norm Frappell

AI

97.4

2nd

A

Josh Graham

RAE

95.5

3rd

A

Andrew Gee

AI

91.4

 

 

 

 

 

1st

B

Ian O’Brien

USI

86.3

2nd TABLE

B

Neville Denny

USI

77.1

2nd

B

John Dirago

USI

76.1

3rd

B

Barry Field

RAE

57.3

 

 

 

 

 

1st

C

Terry Rumble

USI

81.3

2nd

C

Richard Veraguth

RAE

75.3

3rd

C

Roy Finney

AI

71.4

 

 

 

 

 

1st

D

Simon Wood

RAE

69.3

2nd

D

Lucy McVay

AI

67

3rd

D

Ron Wilkinson

AI

64.3

 

 

 

 

 

1st

Non Service

Bill Daniel

RAE

96.5

2nd

Non Service

Andrew Kerr

RAE

95.5

 

 

 

 

 

1st

Visitor

Ken Luker

USI

58

27th September

Match:

(11) GRADE    Service Match

Range:

300m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE

 

 

 

 

 

1st

Master

Russell Hardy

RAE

93

2nd

Master

Mark Lewis

AI

91

3rd

Master

Marcus O’Dean

RAE

89.2

 

 

 

 

 

1st

A

Sean Dortkamp

AI

90.1

2nd

A

Andrew Gee

AI

88.3

3rd

A

Paul Wilkinson

AI

88

 

 

 

 

 

1st

B

Phil Stephenson

USI

82.1

2nd

B

Onno Hornstra

RAE

62

3rd

B

Jack Hunt

AI

55.1

 

 

 

 

 

1st

C

Tony Cagnacci

RAE

77.2

2nd

 C 

Louise Smith

RAE

75.1

3rd

C

Margaret Finney

AI

34

 

 

 

 

 

1st

D

Denis Robinson

AI

61.1

2nd

D

Brad Litherland

RAE

56

3rd

D

Byron Westbury

RAE

55

 

 

 

 

 

         1st

Non Service

Bill Daniel

RAE

84.1

2nd

Non Service

Ted Hardy

RAE

82