.
November Results - 2017

 

 

4th November

Match:

(26)     Versatility Match

Range:

100m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE /120

1st

Master

Mark Lewis

AI

103

2nd

Master

Nigel Smith

RAE

92

 

 

 

 

 

1st

A

Paul Wilkes

RAE

103

2nd

A

Louise Smith

RAE

97

3rd

A

Fred Meyer

AI

84

 

 

 

 

 

1st

B

Simon Wood

RAE

110

2nd

B

John Lewis

AI

100

3rd

B

Adithep Phaktham

RAE

82

 

 

 

 

 

1st

C

Rob Lowe

RAE

81

 

 

 

 

 

1st

D

Andrew Connon

RAE

98

2nd

D

Mal Vincent

USI

71

3rd

D

Laura Smith

RAE

67

 

 

 

 

 

1st

Non Service

Peter Birchall

RAE

119

2nd

Non Service

Marcus O’Dean

RAE

114

 
11th November

Match:

(30)  Rememberance Day  Match

Range:

200m

 

 

 

 

 

PLACE

CLASS

NAME

CLUB

SCORE

 

 

 

 

 

1st

SMLE

Marcus O’Dean

RAE

134.4

2nd

SMLE

Norman Frappell

AI

114.1

3rd

SMLE

Ron Hawkins

RAE

113.2

4th

SMLE

Gary Pollard

RAE

112.1

5th

SMLE

Paul Wilkinson

AI

111.2

 

 

 

 

 

1st

SERVICE OTHER

Damon Livermore

USI

141.5

2nd

SERVICE OTHER

Adithep Phaktham

RAE

129.3

3rd

SERVICE OTHER

Simon Wood

RAE

123.4

 

 

 

 

 

1st

NON SERVICE

Andrew Kerr

RAE

133.2

 
18th November

Match:

GRADE (49)  200m Service Match

Range:

200m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE /150

1st

Master

Kevin Gill

RAE

129.4

2nd

Master

Tom Smith

AI

109.2

3rd

Master

Mark Lewis

AI

90.1

 

 

 

 

 

1st

A

Barry Field

RAE

114.6

2nd

A

Arthur Johnston

RAE

95.1

3rd

A

Fred Meyer

AI

93.1

 

 

 

 

 

1st

B

Andrew Gee

AI

109.3

2nd

B

Ed O’Shea

AI

102

3rd

B

Andrew Parczewski

AI

97.2

 

 

 

 

 

1st

C

John Dirago

USI

101

2nd

C

Mike Gammidge

AI

67

3rd

C

Steve Foster

RAE

41

 

 

 

 

 

1st

D

Margaret Finney

AI

75.2

2nd

D

Mal Vincent

USI

65

3rd

D

Lucy McVay

AI

55.1

 

 

 

 

 

1st

Non Service

Max Mayman

USI

122.4

2nd

Non Service

Andrew Kerr

RAE

118.5

 

 

 

 

 

1st

Visitor

Barry Ye

AI

56

 
25th November

Match:

(36)     Service Match

Range:

100m

PLACE

GRADE

NAME

CLUB

SCORE /120

1st

Master

Mark Lewis

AI

118

2nd

Master

Andrew Thorpe

RAE

105

 

 

 

 

 

1st

A

Mike Whitehurst

USI

109

2nd

A

Fred Meyer

AI

92

3rd

A

Paul Wilkes

RAE

88

 

 

 

 

 

1st

B

Peter Birchall

RAE

105

2nd

B

Vic Summers

AI

95

3rd

B

John Lewis

AI

93

 

 

 

 

 

1st

C

Peter Cuddy

AI

98

2nd

C

Mike Gammidge

AI

92

3rd

C

Jessica Redmond

AI

90

 

 

 

 

 

1st

D

Andrew Connon

RAE

83

2nd

D

Margaret Finney

AI

66

3rd

D

Anthony Lewis

AI

58

 

 

 

 

 

1st

Non Service

Simon Wood

RAE

115

2nd

Non Service

Josh Graham &

Gino Pezzano

RAE

104

3rd

Non Service

Garry Beers

AI

97